Piłsudczycy Gdańsk

Pomnik w Gdańsku Wrzeszczu

Pomnik w Elblągu

Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej zapraszają na drugie spotkanie z cyklu "Kino Wileńskie"

Szanowny Panie Prezesie,

Serdecznie zapraszam na dwudzieste drugie spotkanie z cyklu „Kino Wileńskie”, które odbędzie się w czwartek 18 lutego 2016 r. o godz. 16.00 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku-Wrzeszczu, al. Gen. Hallera 14, sala 319.
Pokażę filmy o pięciu osobach z Wileńszczyzny niezwykle zasłużonych dla polskiej kultury i oświaty: Jerzy Surwiło - dziennikarz, publicysta, autor wielu książek o tematyce wileńskiej; Antoni Jankowski - nauczyciel, pedagog, działacz oświatowy, dyrektor Domu Dziecka w Solecznikach; Anna Krepsztul - malarka ludowa z Taboryszek; Dominik Kuziniewicz - popularny gawędziarz Wincuk; Władysław Korkuć - harcerz, żołnierz Armii Krajowej, nauczyciel muzyki, pedagog, założyciel kilkunastu polskich chórów oraz zespołów pieśni i tańca na Wileńszczyźnie.
Jednocześnie zapraszam Pana i pozostałych członków Związku Piłsudczyków na uroczystości kaziukowe związane ze świętym Kazimierzem, patronem Polski i Litwy. Uroczysta msza święta w intencji członków i sympatyków Towarzystwa zostanie odprawiona w Bazylice Mariackiej w Gdańsku w niedzielę 6 marca 2016 r. o godzinie 12.00. Na placu przed Bazyliką odbędzie się mini-jarmark kaziukowy, na którym będzie można kupić m.in. palmy z Wileńszczyzny, wileński chleb, obwarzanki, wędliny, sękacze, kwas chlebowy, a także książki i czasopisma o tematyce wileńskiej.

Z poważaniem,
Przemysław Namsołek

 

Józef Piłsudski

Najważniejsze daty:

19 marca - Imieniny Józefa Piłsudskiego
03 maja - Święto Konstytucji 3 maja
12 maja 1935 - Śmierć Józefa Piłsudskiego
15 sierpnia - Bitwa Warszawska
5 grudnia 1867 - Urodziny Józefa Piłsudskiego
11 listopada - Święto Niepodległości
. All Right Reserve.